Checkni můj >>BAZÁREK<<...najdeš tam stylový oblečení a doplňky za přijatelnou cenu (emo, scene a další)

Červenec 2011

Dredy - jak na ně a má smysl se do nich pouštět?

26. července 2011 v 15:43 | Tess_tiramisu |  Image
Tenhle článek bych chtěla věnovat dredům a to především proto, že už nějakou dobu jdou paralelně s mým životem, pořád s ním koketují a já si nejsem zcela jistá, zda se jimi dát zlákat. Každopádně abyste nebyli úplně od prvopočátku na pochybách, jaký k ni vůbec zaujímám postoj, tak všechny lidi, kteří nosí tuhle ozdobu na hlavě v tom jednoznačně podporuju. Pokud jde o takový ty "přírodní dredy" z estetickýho hlediska s tím moc nesouhlasím, ale jestli to někomu vyhovuje, tak prosím, já vám do toho kecat nebudu. Nicméně jsem zastáncem těch medůz dredovitých, které jsou svými majiteli pečlivě háčkovány a opečovávány, takže se jimi pak můžou vesele chlubit a vystavovat je na odiv.
Skvělá věc na dredech je, že vzhledem k dlouhodobé a téměř (říkám téměř, protože údajně rozčesat jdou, ale zjevně to nebude natolik bezbolestná metoda na to, abych se do ní pouštěla) záležitosti, kterou se stávají, si je na hlavu nenasadí jen tak někdo, kdo má pocit, že je to zrovna v módě a tímpádem bude děsně cool. Proto když už potkáme na ulici někoho s podredovanou kšticí, bude to pravděpodobně někdo s poněkud charakteristickým přístupem k životu. Nebudu tady vyjmenovávat nějaký pseudosubkultury jako huliče, rastafariány a příslušníky greenpeace, protože velmi nerada bych je škatulkovala a třídila do kast do kterých ani v praxi vlastně nepatří. Popusťte jednoduše uznu fantazii a ona už vám nějaká ta volnomyšlenkářská perzóna na mysli vytane. A je úplně jedno, jestli její mp3 přehrávač obsahuje Boba Marleyho nebo ne. Dredy prostě představující určitý konkrétně nespecifikovaný přístup lidí k životu. No a pokud má někdo dredy jednoduše proto, že se mu to líbí, tak je to jeho boj, ale zjevně ke zmíněným lidem nebude mít daleko.
Já osobně, jak už jsem říkala, s představou dredů neustále koketuju a nemůžu se rozhoupat. Měla jsem na hlavě 2krát pseudodredy, dneska se na ně chystám potřetí a nedám na ně dopustit, je to skvělá věc. A má zadní vrátka, takže ať člověk chce nebo ne, musí je po určité době zase shodit, jinak by se začaly dredovatět doopravdy.

Tady přidávám pár videí, jak takový dred vůbec vyrobit, kdyby vás to náhodou oslovilo natolik, že byste měli zájem udělat si třeba jenom jeden úplně maličkatý, před světem schovaný a zcela utajený dredíček:)
Slečna ukazuje 2 metody dělání dredů, je pouze na vás, kterou z nich si vyberete.

Zamýšlení nad tím, jestli dredy jo nebo ne:
Druhá metoda, kterou už jsme viděli, tentokrát od jiné slečny: