Checkni můj >>BAZÁREK<<...najdeš tam stylový oblečení a doplňky za přijatelnou cenu (emo, scene a další)

Březen 2011

Návod na účes a make-up pro American tribal style bellydance

26. března 2011 v 14:31 | Tess_tiramisu |  Tribal dance + další
Myslím si, že každá tanečnice si postupem času vybuduje svůj vlastní způsob, jakým se líčit a česat, takže je možná zbytečné slenovat videa tohoto typu. Já se taky líčím a češu trochu jinak, myslím, že je to stejně přirozené jako způsob, jakým se ženy líčí a češou pro každodenní nošení, taky nevypadají všechny stejně (pokud zrovna všechny nepodléhají nejnovějším módní trendům:P). Každopádně by to mohlo být částečnou inspirací pro ty, které jsou v tomto stylu už trochu zaběhlé a chtěly by třeba nějakým způsobém vylepšit svůj "vystupovací vzhled" nebo se tyto videa můžou stát užitečným pomocníkem pro nováčky a greenhorny v oboru.
Celkově videí s tribal style tutorialama není moc a tahle ženština je v dělání videí s makeup tutorials poměrně zběhlá a má tudíž i tyhle hezky zpracovaný. Kochejte se a nechte se inspirovat:)


Henna na vlasy

13. března 2011 v 20:32 | Tess_tiramisu |  Image
Henna, přírodní barvivo se kterým jsem měla zkušenosti v podobě tetování. V mém okolí existuje hned několik pravidelných spokojených uživatelek, rozhodla jsem se tomuhle přírodnímu zázraku dát taky šanci. Dopředu jsem byla varována, že moc nevoní, ale to chmické barvy taky ne, že? A jedna kamarádka s tím měla negativní zkušenosti, takže si řekla, že jednou a nikdy více a že se holt vrátí k chemické barvě. S barvením vlasů jsem předtím měla docela hojné zkušenosti. Začínala jsem melírem od kadeřnice, barvícími pěnovými tužidly a pak jsem přešla na chemické barvy, které jsem si na hlavu nanášela v prostředí domova sama. Zkoušela jsem všechny možné odstíny od hnědé, přes zrzavou a červenou až po částečnou černou. No, má hlava prošla četnými změnami, nicméně, komu by se to chtělo pořád dobarvovat, takže moje vlasy a barvou hezky odrůstaly a nejednou jsem měla půlku hlavy takovou a druhou makovou. Pak jsem přišla s nápadem vyzkoušet hennu, protože přece jenom vlasy neničí, ale vyživuje a když je na vlasech, tak se vymývá a neodrůstá, tudíž člověk nemusí řešit problém s odrosty.
A jak to v závěru dopadlo? Na hennu nedám dopustit a určitě ji zase někdy zkusím. Co se zápachu týče, tak ten mi nijak nevadil, připomínalo mi to vůni sena. Spotřebovala jsem 2 balíčky, což mě vyšlo na cca 110 korun, což zas nějak hrozná pálka nebyla. Jedinou nevýhodou je doba, po kterou musí barva zůstat pusobit na hlavě, ale pokud člověk nikam nespěchá a udělá si relaxovací chvilku, není problém. A pokud nekdo nevydrží čekat, tak není problém v proběhu čekání něco tvořit, protože igelitová čepice zabrání jekémukoliv zašpinění od barvy.
Používala jsem mahagonovou, vlasy mi chytly pěkně načervenalý nádech. Nějak výrazné barevné změny od toho nečekejte, ale pokud chcete jenom trošku oživit vaši původní barvu, pak je henna to pravé ořechové. A díky regenaračním vlastnostem jsou vlasy hezky lesklé a jemné, prostě jako po použití kondicionéru nebo vlasového zábalu. Člověk tak zabije 2 mouchy jednou ranou, obarví si vlasy a nemusí mít výčitky, že si je nějak chemicky likviduje a děsit se toho, jak bude barva vypadat za měsíc.
Z mé strany bych hennu na vlasy vřele doporučila všem, kdo pro svoje vlasy chtějí něco udělat, kdo chtějí oživit svou původní barvu vlasů narudlým odstínem nebo je jen vyživit a všem, kteří si libují v přírodní kosmetice.