Checkni můj >>BAZÁREK<<...najdeš tam stylový oblečení a doplňky za přijatelnou cenu (emo, scene a další)

Prosinec 2009

Pseudodready

27. prosince 2009 v 19:56 | Tess_tiramisu |  Image
Pseudodredy jsou typ dredů, který se vyrabí z vlny, chemlonu nebo kanekalonu a připlítají se k vlasům. Jdou kdykoliv sundat a z toho se dá logicky vyvodit, že pokud vás omrzí, nemusíte si stříhat vlasy. Je tudíž vhodný pro lidi, kteří mají rádi úlety, ale nehodlají kvůli nim obětovat svoje drahocenné vlásky. Co se péče týče, hádám že je to s nimi stejné jako s rasta copánky - umývají se kopřivovým šamponem (balzám na vlasy ani šampon s kondicionérem není vhodný, protože může způsobit rozplétání).


Tribal dance

23. prosince 2009 v 20:59 | Tess_tiramisu |  Tribal dance + další
Tribal dance je tanec, jehož prvky vycházejí ze spojení stylů lidových tanců. Zatímco původní prvky Belly dance jsou ze Středního východu, styl tribal připojuje indické, španělské, marocké a turecké styly.

Nepřehlédnutelné! Toto slovo asi nejlépe vystihuje charakter šperků, kterými se krášlí tanečnice stylů tribal. Náramky, přívěsky, náhrdelníky, čelenky, prstýnky... Vždy jsou tyto kovové ozdoby velké až masivní, bývají zdobené tepanými ornamenty a barevnými sklíčky nebo polodrahokamy jako je lazurit, jadeit, karneol a další.
zdroj: tribaldance.cz


Tribal dance je druh břišních tanců. Už v názvu je anglické slovo tribal (=kmen). Jedná se tedy o kmenový tanec, který se tančí ve skupině. Důležitá je sehranost skupiny, protože základ tribal dance spočívá především v improvizaci. Je tedy nutné, aby se tanečnice mezi sebou navájem dobře znaly a dokázaly reagovat na nenápadná gesta.

Oblékání je odlišné oproti klasickému orientálnímu belly dance. V tribalovém stylu převládá černá barva, šperky jsou velké a masivní, často obsahují mušličky, což u belly dance běžné není. Pohyb boků je zvýrazněn třásněmi.

Předvánoční čas

18. prosince 2009 v 16:54 | Tess_tiramisu |  Dear diary...
Ahoj:)
Dneska je tuším 18.12.2009, jak jsem poznala podle okýnka v advetním kalendáři, což pro většinu lidí znamená, že za nějakých 6 dní jsou Vánoce. Sedím a poslouchám Last Christmas pd Wham!, co se vánočních dárků týče, tak jsem na tom oproti ostatním myslím docela dobře. Zbývá mi dokoupit už asi jenom poslední, pokud počítám správně. Dneska jsem se po škole chystala do Brna, ale nakonec jsem se na to vykašlala, protože sem se necítila úplně dobře a moc se mi nechtělo. Navíc bych tam jela spíš kvůli sobě jak kvůli ostatním...Mám tam vyhlídnutý boty, který už beztak nebudou mít, protože jsou podzimní, svoje Briget Bardot-triko, tribal pásek na tancování (dneska jsem objevila další, tentokrát penízkovej, kterej mám strašnou potřebu vlastnit). Ano, jsem strašná. Při vybíraní vánočních dárků pro ostatní narazím asi na milionstopadesát věcí, který sem mi strašně líbí a musím je mít, proto se nemůžu divit, že se pak nedostává peněz. A to ještě můžu být ráda, že nemusím vymýšlet dárek pro přítele. Jo, má to svoje výhody, tak ať mě nikdo nevykládá "oh, chudáčku, jaktože ty nikoho nemáš"..."taková hezká holka, a nikoho nemá? divný"...a kecy podobnýho typu...blablala...nebaví mě to poslouchat!! zvykám si na to, spolíhám sama na sebe a vyhovuje mě to tak, takže mě sakra nikdo nelitujte, já sem šťastně v pohodě...
No, každopádně se chystám s mamkou šít si turecký kalhoty. Látku jsem si sehnala, krásnou, dvoubarevnou, teď už jenom to sešít. Pro ty co to neví, tancuju břišní..takovou dalo by se říct tribalovou verzi a kostým nemám prakticky žádnej, takže jsem se rozhodla s tím něco udělat, proto slintám nad těma dvěma páskama o kterých jsem se zmiňovala. Jo, ono taky není nejlevnější, ty šperky přijdou dráž jak ta látka, ale co se dá dělat. Pro krásu se musí trpět:) A další investicí je vlna na psedo dready. Myslím, že z teoretickýho hlediska vím o jejich výrobě a připěvňování docela dost, takže bych se ráda pokusila tvořit na vlastní pěst. zbývá už jenom nakoupit materiál, kterej by sám o sobě ani nebyl tak drahej, ale při všech těch výdajích mě to asi zruinuje:D
du se najest...zdarec:P

Takový jarní Vánoce...

1. prosince 2009 v 20:48 | Tess_tiramisu |  Dear diary...
Ahojte moji drazí,
chytám kecavou a tak použiju blog k vyvětrání:)
Je prvního prosince, za chvíli jsou Vánoce. Mám nakoupenou část dárku, ještě mi pár chybí, ale to je detail. Byla jsem v předvánoční Vídni, svítilo sluníčko, počasí bylo jarní a my chodili po Vídni s vánoční výzdobou. Zvláštní, leč příjemné. Spíš než po stáncích jsme chodili po obchodech, pobočky obchodů Clarie's jsme navštívili asi třikrát (prodávají se tady věci s Hello Kitty, HSM, gothic a emo doplňky, příčesky, kabelky, líčení, brýle...prostě věcičky, který každej stylař musí mít:D). Zamilovala jsem se do jedné obrovské palety očních stínů, bez té jsem prostě odjet nemohla, ale takže ji dostanu na Vánoce. Je to komický, do školy už se ani nemaluju, s mýma po ránu ještě spícíma slzícíma očima by to snad ani nešlo..nechápu, jak jsem to dřív zvládala. Ale když už, tak to musí být precizní, proto potřebuju různý odstíny jedné barvy.
Měli jste někdy kafe od Starbucks? Ne? Tak si ho ani nedávejte. Stálo mě 3,5 Eura a bylo docela hnusný, ale hlavně, že jsme o zážitek bohatší:P Postavili jsme skolu v Bulharsku a dastali za to růžičku:) mám ty květiny ráda, jsou elegantní. Ale to většina řezaných květin.
Zarostly mi dírky v uších, až se zahojí úplně, budu si je muset nechat propíchnout znovu:/ ne, že by to bylo nutný, jsou to dírky navíc, ale je to můj rozmar a já je chci.
Můj rozbitej foťák se už vrátil z reklamace:) *vítězství*
Pro všechny příznivce mé povídky na pokračování mám dobrou zprávu. Zase jsem se o kus posunula. Píšu v nudných hodinách a po cestě ze školy. Takže až se mé milosti uráčí to přepsat, můžete očekávat další kapitolu;)
Asi se budu muset v nějbližší době začít zabývat budoucností, protože si musím vybrat semináře na příští školní rok (třídní je dmnt a chce to už pomalu teď..). A z nabízených možností mi toho moc nevyhovuje. Nechci dělat laborky s biologie, ani dělat deskriptivu, ani programování. Nic z toho mě nebaví bo mě to nejde. Netuším, jako co nakonec skončím, ale docela by mě to zajímalo...
čekali jste delší výkec? já taky, ale čas se krátí a já musím brzo spát..jsem nedospaná, ráno nemůžu vstát, jsem nepoužitelná, ještě po cestě na nádraží pomalu spím...už aby byly prázdiny
já se vám zas někdy ozvu, tak za měsíc (za poslední 3 měsíce mám přidávání článku tak 1 za měsíc..)
papa