Checkni můj >>BAZÁREK<<...najdeš tam stylový oblečení a doplňky za přijatelnou cenu (emo, scene a další)

WoW

29. února 2008 v 16:21 | tess_tiramisu |  Fantasy world
Tahle hra se teď strašně rozmáhá a je všude okolo mě, každej den musím bojovat, abych nepodlehla a nezačala hrát taky...:-P
WoW , na rozdíl od všech svých předchůdců, není hra typu RTS, ale jde o žánr MMORPG. Ve hře se vaše postava pohybuje v rozlehlém virtuálním světě, setkává se, baví se a bojuje s jinými hráči, ale také s tzv. NPC postavami (non-player character - postava, která je ovládána umělou inteligencí počítače, nikoli hráčem). Některé z nich jsou určeny k zabíjení, jiné zadávají takzvané questy, což jsou jednotlivé úkoly povětšinou likvidačního charakteru "zabij 10 těch", ale i typu "přines toto", "doruč zprávu tam a tam", "doprovoď toho a toho" a další. Pomocí úkolů je hráč postupně prováděn po celém světě, protože úkoly jsou nabízeny vždy dle aktuálního levelu (úrovně) hráče a hráče postupně zavádějí do dalších míst v dosud neznámých oblastech a kontinentech.
Ve hře je spousta questů (úkolů), za něž se dostávají zkušenostní body (tzv. XP, zkratka z angl. Experience Points), které se dají získat také zabíjením nepřátelských NPC. Za určitý počet XP hráč získá level (postupuje na vyšší úroveň), maximální level je 60, pro hráče s datadiskem The Burning Crusade je maximem 70 level a od nového datadisku Wrath of the Lich King bude maximálním levelem 80. Odměnou za splnění úkolů je obvykle nejen zkušenost (XP), umožňující postup na další level (úroveň), ale často také peníze, hodnotné věci (zbraně, brnění apod.) nebo například získávání reputace u daného města nebo frakce. Reputace pak umožňuje další výhody - od nižších poplatků za služby a věci u NPC postav až po unikátní předměty. Reputace může být jak kladná (odstupňováno: Friendly, Honored, Revered, Exalted), tak neutrální (Neutral), u nepřátelských frakcí pak v různých stupních od Nepřátelský (Unfriendly) kdy není možné komunikovat s NPC postavami, až po Nenáviděný (Hated) kdy je hráč okamžitě napadán.
Hraní vyžaduje připojení k internetu a placení měsíčních poplatků, které v současnosti činí při platbě kartou 12,99 euro při měsíční periodě platby. Při předplacení na delší období (3 nebo 6 měsíců) jsou poskytovány výrazné slevy. Uživatelé nedisponující kartou, umožňující platby na internetu, si mohou zakoupit předplatné kupóny v obchodech s počítačovými hrami.
Rasy a povolání
Ve WoW je v současné době 10 hratelných ras. Jsou rozlišeny na dvě skupiny podle strany, za niž bojují, na Hordu (Horde) a Alianci (Alliance).
Rasy Hordy jsou: Taureni (Taurens), Orkové (Orcs), Nemrtví (Undead), Trollové (Trolls) a Krvaví Elfové (Blood Elves - jsou přístupní pouze majitelům datadisku The Burning Crusade)
Rasy Aliance jsou: Lidé (Humans), Trpaslíci (Dwarves), Gnómové (Gnomes), Noční Elfové (Night Elves) a Draenei (Draeneis - jsou přístupní pouze majitelům datadisku The Burning Crusade)
Každá rasa (kromě Trollů a Gnomů) má své hlavní město, jímž dominuje (Gnomové jsou v azylu u trpaslíků, jejichž město je plné nepřátel, a Trollové pobývají s Orky, protože hlavní město trollů má v držení jiný kmen z rozpadlé říše). Kromě rasy si každý hráč zvolí také povolání, jichž je celkem devět: Warrior (válečník), Paladin (bojovník s omezenými magickými schopnostmi), Shaman (šaman), Hunter (lovec), Druid, Rogue (podvodník, vrah), Priest (kněz), Warlock (čaroděj - černokněžník) a Mage (mág). Povolání je hlavním faktorem ovlivňujícím styl vašeho hraní a roli ve skupině více hráčů. Ne každá rasa si může zvolit každé povolání.
Samozřejmě různé kombinace mají své výhody, např. Tauren - Warrior ( díky své síle ), nebo Human - mage (díky vysoké inteligenci ).
Svět
Svět World of Warcraft je velice rozlehlý. Tvoří jej 4 kontinenty: "Kalimdor", ovládaný převážně Hordou, "Azeroth", který je napůl obsazený lidmi, gnomy a trpaslíky a napůl nemrtvými, Outland, přístupný přes Temný Portál a jen hráčům, kteří mají nainstalovaný datadisk (není to vlastně kontinent, ale zbytky rozpadlého světa Draenor). Poslední kontinent bude zveřejněn až po vydání nejnovějšího datadisku. Jmenuje se "Nothrend", více se dozvíte v traileru...
Hlavní města: Lidé: Stormwind, Trpaslíci a Gnomové: Ironforge, Orkové a Trollové: Orgrimmar, Taureni: Thunder Bluff, Nemrtví: Undercity, Noční Elfové: Darnassus, Draenei: Exodar a Krvaví Elfové: Silvermoon.
And human ending...It's sooo nice...♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chocolate girl chocolate girl | Web | 29. února 2008 v 17:01 | Reagovat

tak mám pocit, že ti wow leze na mozek. omg, to nepřežiju:-p .. budem wowkařit spolu? XD

2 Neya-vlcii Neya-vlcii | Web | 2. března 2008 v 13:59 | Reagovat

Mno...pokud chceš, můžeš si u mě vyzvednout diplomek za Bleskovku...

3 laadel laadel | 2. března 2008 v 18:59 | Reagovat

Tery, čtu tu knížku Wow, mám za sebou asi dvacet stránek a mluvili tak pětkrát jinak samí komiksový hlášky jako: booom,glemm,úúúááhhhááá,rachta-rachta,dum-dum-dum,doooom.....

P.S. dobrýýýýýýýýýý!!!!!(sakryš tady nejde EMO vykřičník:-())

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama