Checkni můj >>BAZÁREK<<...najdeš tam stylový oblečení a doplňky za přijatelnou cenu (emo, scene a další)

Vivienne Westwoodová

27. ledna 2008 v 13:22 | tess_tiramisu |  Fashion designers
Za svobodna se jmenovala Vivienne Isabel Swire. Narodila se v roce 1941 v Glossopu v Anglii. V současné době patří mezi nejdůležitější světové návrháře. Její styl je hodně osobitý a extravagantní.
Jak se Vivienne stala královnou punku: Punk, jako vlna odporu proti komerci se vynořil v polovině 70. let v Anglii i USA a od té doby prošel mnoha podobami. Stále žije a žít bude - dokud budou mladí revolvovat proti starším. Vivienne Westwood si se svým přítelem a manažerem skupiny Sex pistols otevřela v roce 1972 v Londýně butik se jménem Too fast to live, Too young to die (Příliš rychlí na život, Příliš mladí na smrt). Prodávali koženou módu s mnoha zipy, řetězy a kovovými hroty, trika s hesly a pornografickými obrázky - zkrátka všechno, co rebelovalo proti tehdejšímu učesanému stylu. Když je první vlna punkové módy znudila, přejmenovali obchod na Sex a začali prodávat gumové a kožené modely, jako stvořené pro fetišisty. Vivienne navrhla ve stejném sado maso stylu i kostými pro skupinu The New York Dolls. Punková móda se ale doopravdy zrodila, až když v roce 1976 vystoupili v modelech od Vivienne Westwood dnes už legendární Sex pistols. Od té doby kraluje tahle výstřední dáma v provokativní módě, která má ve znaku potrhané látky, roztřepené okraje, kožené kalhoty, spínací špendlíky a řetězy.
1962 - se provdala za Dereka Westwooda a nastoupila jako učitelka na londýnskou základní školu. Za rok se jí narodil syn Ben a za další dva roky se rozvedla. Zamilovala se do osmnáctiletého Malcolma Edwardse (známého jako McLaren), se kterým měla syna Josepha Corre. Až do roku 1971 stále učila a moc ji to bavilo.
1971 - otevřela s Malcolmem svůj první obchod na 430 King's road. Butik často měnil jména (Let it rock, Sex, Too fast to live Too young to die, Seditionaries), ale náplň zůstává - punk. Dnes je na stejné adrese butik World's End, kde se prodává Viviennina kolekce Aglomania.
1981 - uspořádala první módní přehlídku - pirátskou kolekci. Za tři roky se přestěhovala do Itálie, kde se spojila se značkou Giorgio Armani.
1987 - Vivienne navrhla první korzet jako součást vnějšího oděvu.
1989-1991 - vyučovala módu na vídeňské akademii užitých umění, zároveň dává dohromady první kolekci Cut and Slash.
1992 - dostala od královny Řád britského impéria za služby módnímu průmyslu. Už dvakrát byla zvolena britskou návrhářkou roku.
2003 - spojila se s výrobcem porcelánu, značkou Wedgewood, a uvedla na trh sadu čajových servisů ve svém designu.
2004-2005 - byla otevřena první retrospektivní výstava Vivienniných kolekcí, ve Victoria and Albert Museum v Londýně a v australské národní galerii.
Pár Vivienniných hlášek:
Kdo nosí nápadné šaty, má mnohem lepší život. Móda je pro mě chůze na napnutém laně, riskuji pád do směšnosti, ale můžu hodně dokázat.
Nekupujte si pořád nové oblečení, přestaňte se jím zahlcovat. Počkejte a rozmyslete se, až si pak jednou něco koupíte, bude to stát za to.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 gcbunrwrj gcbunrwrj | E-mail | Web | 9. května 2009 v 16:20 | Reagovat

WqSncM  <a href="http://tjthxhcovwkv.com/">tjthxhcovwkv</a>, [url=http://brrhotqcrumi.com/]brrhotqcrumi[/url], [link=http://dpfveogciwxo.com/]dpfveogciwxo[/link], http://znojjafpiuiw.com/

2 kjxyakq kjxyakq | E-mail | Web | 19. října 2009 v 17:59 | Reagovat

<url>http://www.dontstayin.com/members/pamela-anderson-nude|Carmen Electra Nude</url>

3 Toni Toni | E-mail | Web | 13. října 2011 v 9:28 | Reagovat

Souhlasím, fajn článek a říkám si: Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama